دنیای زن

دنیای زن

در گفتگو با: علامه سید محمد حسین فضل الله

شابک: 1-18-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: دوم

جزییات بیشتر


800,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

حقوق زن از آغاز قرن بیستم تاکنون، همواره یکی از مهم ترین مسائل و از جدی ترین چالش های فیلسوفان و متفکران مسلمان و غیر مسلمان در دنیای معاصر بوده است.

زن به عنوان نیمی از پیکره بشریت، برخوردار از حقوق ویژه، و در بعد انسانی، برابر با نیمه ی دیگر آن، یعنی مرد است. علامه فضل الله در «دنیای زن» که در قالب پرسش و پاسخ ارائه شده و همین امر بر جذابیت آن افزوده، کوشیده است تا این واقعیت را نشان دهد و چهره ی واقعی زن مسلمان را شجاعانه و بر اساس باورهای اصیل اسلامی ترسیم کند و حقوق مسلم وی را که در گذشته و حال، در برخی از جوامع، و متأسفانه گاه با استناد به پاره ای از برداشت های نادرست از دین، از او سلب شده را بازشناسد. او هم چنین کوشیده است تا از طریق گوشزد کردن آن قید و بندهایی که دنیای معاصر اولا به بهانه ی احقاق حقوق از دست رفته ی زن، و به نام آزادی بر گردن او نهاده و ثانیا با پررنگ جلوه دادن شخصیت زنانه ی وی و نهایتا مبدل ساختن او به یک کالای مصرفی جنسی، او را به تباهی کشانده است، شخصیت انسانی و اسلامی وی را احیا سازد.

 

درباره ی نویسنده

علامه فضل الله از چهره های نامدار و از برجسته ترین و نو اندیش ترین عالمان دینی در دنیای اسلام و جهان تشیع است. او فقیهی اسلام شناس و از نادر دانشمندانی است که به حق، فقه و اخلاق را به هم آمیخته و واقعیت های جامعه را در استنباط های خویش از نظر دور نداشته است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات