قرآن و کتاب مقدس؛ درون مایه های مشترک

قرآن و کتاب مقدس؛ درون مایه های مشترک

جلد اول و دوم

 

نویسنده: دنیز ماسون

مترجم: فاطمه سادات تهامی

شابک: 3-50-6980-964 و 1-51-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: سوم

 

کتاب برگزیده ی سال

جزییات بیشتر


2,500,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

نویسنده ی کتاب، خانم دنیز ماسون از قرآن پژوهان معاصر است که حدود شش دهه از عمر پر برکت خویش را بر سر مطالعه ی زبان و ادبیات عرب و پژوهش و تحقیق در باب و نیز جستجوی موارد اشتراک و افتراق آن با کتاب مقدس و دیگر متون یهودی  و مسیحی گذرانده است. او برای جامه ی عمل پوشاندن به مقصد و مقصود خویش، کشور مراکش و پایتخت آن، رباط را برگزید و تا پایان عمر در آن دیار باقی ماند. ترجمه ی قرآن به زبان فرانسه و کتاب حاضر و چند اثر دیگر که هریک در حوزه ی خاص خود بهترین و یا دست کم از بهترین آثار فراهم آمده به حساب می آیند، حاصل آن ایام است.

اطلاعات چندانی از زندگی اجتماعی و فرهنگی خانم ماسون در دست نیست، و بر همین اساس، نه تاریخ تولد او مشخص است و نه تاریخ دقیق فوت او. برخی از پایگاه های اینترنتی سال فوت او را 1994 ذکر کرده اند.

 

درباره ی نویسنده

«قرآن و کتاب مقدس؛ درون مایه های مشترک» در قالب دفترهای پنج گانه ی خود، به خوبی و به دور از حب و بغض، به مقایسه ی بین آموزه های یهودی، مسیحی و اسلامی در باب توحید، نبوت و معاد و موضوعات فرعی آن ها می پردازد و مواردمشترک و اختلافی آن ها نشان می دهد. این اثر بهترین و جامع ترین کتابی است که تاکنون در این زمینه به زبان فارسی منتشر می شود.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات