اسلام سنتی در دنیای متجدد

اسلام سنتی در دنیای متجدد

نویسنده: دکتر سید حسین نصر

مترجم: محمد صالحی

شابک: 0-57-6980-964-978

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


1,050,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

«اسلام سنتی در دنیای متجدد» یکی از چند کتاب نویسنده ی دانشمند، دکتر سید حسین نصر است که به شرح و تبیین «اسلام سنتی» می پردازد. به اعتقاد او، «اسلام سنتی» نه فقط یک حقیقت تاریخی، بلکه حقیقتی است زنده و پویا. با توجه به اهمیت موضوع، بخش های چهارگانه ی کتاب حاضر به همراه مقدمه و موخره ی آن که در قالب هجده فصل در اختیار فارسی زبانان قرار گرفته است، به خصوص بر وجوه تمایز میان «اسلام سنتی» و «بنیادگرایی» از یک سو، و «تجدد» از سویی دیگر متمرکز شده است.

وی معتقد است از هنگامی که اصطلاح «fundamentalism» در غرب متداول شد، و واژه هایی مانند «بنیادگرایی»، در زبان فارسی در مقابل ان وضع گردید، بسیاری کوشیده اند اسلام و دنیای اسلام را به دو گروه متجدد و یا «لیبرال»،و بنیادگرا یا «رادیکال» تقسیم کنند، و هر فرد یا گروهی را که به دفاع از تعالیم سنتی اسلام برمی خیزد، بنیادگرا بخوانند، و متأسفانه بسیاری از نویسندگان مسلمان نیز خواسته و ناخواسته پا جای پای آنان گذارده اند. توجه به این پیشینه ی فرهنگی، نویسنده را بر آن داشته تا در آثار متعدد خود، و به ویژه در این کتاب، حقایق اسلام سنتی را آشکار، و تمایز آن را هم از تجدد و هم از بنیادگرایی روشن سازد.

به اعتقاد نویسنده آینده ی مسلمانان در واقع، در گرو نتیجه ی این نزاع و تقابل است؛ چالشی که کم تر و رهبر فکری و دینی ای را می توان در کشورهای اسلامی یافت که ناگزیر به ورود در آن نشده باشد.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات