زنان قرآنی از حوا تا مریم (علیها السلام)

زنان قرآنی از حوا تا مریم (علیها السلام)

بررسی روایات تفسیری درباره ی زنان در ذیل آیات قصص قرآن

 

نویسنده: اعظم فرجامی

شابک: 4-75-6980-964-978

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


550,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

کتاب حاضر - همان گونه که از عنوان آن پیداست - پژوهشی است در باب برخی از مبانی نظری حقوق زن. این پژوهش با استناد به منابع دست اول، به بررسی برخی از روایات تفسیری موجود در ذیل آیات مربوط به زنان می پردازد، و در چهار بخش اصلی تنظیم گردیده است.

در بخش نخست که به منزله ی پیش درآمدی بر مباحث اصلی کتاب است، به اختصار به مباحثی نظیر «تعریف روایت تفسیری»، «تعریف قصه ی قرآنی»، «حجیت خبر واحد در تفسیر»، «جایگاه بررسی سند در روایات تفسیری» و «میزان اعتبار روایات تفسیری» پرداخته شده است.

بخش دوم کتاب که بخش اصلی آن به شمار می آید و بیش ترین حجم کتاب را به خود اختصاص داده است، روایات تفسیری مربوط به آن دسته از زنانی را که در قرآن کریم از آنان یاد شده است مورد بررسی قرار می دهد. در این بخش، اسناد پنجاه و هفت روایت تفسیری در ذیل آیات مربوط به یازده نفر از زنان قرآنی، یعنی همسران حضرت آدم، نوح، لوط، ایراهیم و موسی (علیه السلام) همسران عزیز مصر و فرعون، مادر و خواهر حضرت موسی (علیه السلام)، و نیز ملکه ی سبا و حضرت مریم (علیها السلام) مورد بررسی و نقادی قرار گرفته است.

بخش سوم کتاب به ارزیابی متون همان پنجاه و هفت روایت نفسیری که در بخش پیشین ذکر گردیده می پردازد.

بخش چهارم که آخرین بخش کتاب است، به جمع بندی و نتیجه گیری از مباحث بخش های قبل اختصاص یافته است. در این بخش نیز، میزان اعتبار روایات یاد شده در قالب یک جدول و نمودار ارائه گردیده است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات