فلسفه دین در قرن بیستم

فلسفه دین در قرن بیستم

نویسنده: چارلز تالیا فرو

مترجم: ان شاء الله رحمتی

شابک: 0-26-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


1,750,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

متن انگلیسی کتاب حاضر در اصل، عضوی از مجموعه ی ارزشمند Contempporary (= فلسفه ی معاصر) است که در سال های اخیر به همت انتشارات بلک ول انتشار یافته است. در این مجموعه سعی بر عرضه ی مباحث مربوط به شاخه های اصلی فلسفه و ارائه ی تصویری روشن، جامع و به روز در باب موضوع مورد بحث است.

«فلسفه ی دین در قرن بیستم» (1999) مقدمه ای است بر تفکر دینی دوران معاصر و شاید جامع ترین اثری باشد که تاکنون به زبان فارسی در موضوع فلسفه ی دین انتشار می یابد. علاوه بر جامعیت، بیان روشن، اطلاعات وسیع نویسنده درباره ی مباحث کتاب، وسعت نظر و اهتمام جدی او در به همراه کردن خواننده در تأملات فلسفی خویش از جمله ویژگی هایی است که این کتاب را به صورتی کم نظیر درآورده است.

تالیا فرو هرچند خود از لحاظ فلسفی به حوزه ی تحلیلی کشورهای انگلیسی زبان، و از لحاظ دینی به سنت یهودی - مسیحی تعلق دارد. ولی در اصل، سعی وی بر این بوده است که خود را، نه صرفا به حوزه ی فلسفه ی تحلیلی محدود سازد و نه در چارچوب سنت یهودی - مسیحی محصور بماند. بنابراین، در این اثر هم مباحث فلسفی کشورهای بر اروپا و هم عقاید ادیان دیگر مانند اسلام و دیگر ادیان شرقی تا حدی مجال طرح یافته اند.

همین روی کرد سبب شده تا نویسنده بتواند با استفاده از منابع مختلف فلسفه ی دین در دوران معاصر، به نوعی عمده ی آراء و استدلال های موافق و مخالف اعتقاد دینی در قرن بیستم را با مهارتی تحسین برانگیز و به ترتیبی موزون و با ذهن و زبانی روشن سامان دهد.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات