زعامت و کرامت

زعامت و کرامت

داستان هایی آموزنده از زندگی عالم وارسته

مرحوم آیة الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی

 

مولف: سید محمد تقی فیاض دستجردی

به اهتمام: حسن پاکنژاد

شابک: 1-34-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: اول

جزییات بیشتر


120,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

یکی از مهم ترین شیوه های تربیتی به ویژه برای نوجوانان و جوانان، معرفی الگوهای شایسته، و تبیین سیره و رفتارهای صحیح آنان و گشودن رمز و راز موفقیت انسان های فرهیخته است. در این راستا، آن دسته از مردان بزرگی که از نقطه نظر ملی، مذهبی و فرهنگی، نسبت به ما قرابت بیش تری دارند و بیش از دیگران در دسترس و مرآ و منظر ما هستند، و به تعبیر زیبا و گویای قرآن، «از خود ما» (منکم) هستند، از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی ما علاوه بر پیشوایان معصوم و اسوه های الاهی خود، انبوهی از این چهره های زیبا و پرافتخار در عرصه های گوناگون علمی و معنوی - که به حق حجت خدا در روی زمین اند - را در خود جای داده است. یکی از این چهره های زیبا و دوست داشتنی، عالم وارسته، مرحوم آیة الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی است.

سید ابوالحسن اصفهانی در طول نه دهه از عمر پربرکت خویش، افزون بر علم و معرفت سرشار خود، با بی اعتنایی عملی به دنیا و زخارف مادی آن، و تخلق به فضائل و ارزش های اخلاقی، شکوه و عظمت روحی یک انسان کامل را به نمایش گذارده است؛ ارزش هایی که به همه ی اهمیت و نقش کلیدی ای که در فلسفه ی بعثت پیامبر اسلام (ص) دارند، رو به فراموشی است.

«زعامت و کرامت» در صدد است تا با مروری گذرا بر زندگانی این فقیه فرزانه، و به نمایش گذاردن پاره ای از ارزش ها و مکارم اخلاقی وی، گامی هرچند کوچک در جهت احیاء این ارزش های رو به فراموشی بردارد.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات