تجربه دینی

تجربه دینی

ویرایش جدید

 

نویسنده: توماس ریچارد مایلز

مترجم: جابر اکبری

ویراستار: مصطفی ملکیان

شابک: 2-42-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: دوم

جزییات بیشتر


300,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

تجربه دینی یکی از کتاب های مجموعه «مطالعاتی نوین در باب فلسفه ی دین»(New Studies in the Philosophy of Religion) است که با زبانی ساده و به اختصار، به معرفی و بررسی شاخه های مختلف فلسفه ی دین می پردازد.

پروفسور مایلز در این کتاب، با وضوح و اختصار قابل تحسینی دیدگاه متمایزی را در باب تجربه ی دینی مطرح می کند. او استدلال می کند که تجربه ی دینی صرف نظر از تلقی آن به عنوان دلیل و پشتوانه ای برای اثبات وجود خدای ماورای طبیعی و غیر مادی و نیز به عنوان شاهدی برای اثبات وجود «جهانی دیگر»، فی نفسه دارای ارزش و اهمیت است.

مایلز در سراسر کتاب، مطالب خود را به روشنی بیان می کند و نکات مورد نظرش را از طریق «بزرگ راه های» تجربه ی دینی شرح می دهد. روی کرد او به مسائل فلسفی، نوعی روی کرد تحلیلی معاصر است؛ و برای مثال، بحث هایش درباره  ی معنای «تجربه» در اصطلاح «تجربه ی دینی» یا معنای «وجود» در عبارت «وجود خدا»، علاقه ی خوانندگانی را که در فلسفه مهارت دارند جلب می کند، و برای افراد نوآموزی که تازه با این موضوع آشنا می شوند، روشنگر و سودمند است.

 

درباره ی نویسنده

پروفسور توماس ریچارد مایلز استاد روان شناسی در کالج دانشگاهی ولز شمالی در بانگور (ایرلند) است. او علاوه بر تجربه ی دینی، پیش از این، کتاب های دین و چشم انداز علمی، حذف ضمیر ناخودآگاه و در باب یاری رساندن به کودکان خوانش پریش را نگاشته است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات