اسلام و تنگناهای انسان متجدد

اسلام و تنگناهای انسان متجدد

نویسنده: دکتر سید حسین نصر

مترجم: دکتر ان شاء الله رحمتی

شابک: 9-27-6980-964

ناشر: انتشارات سهروردی

نوبت چاپ: سوم

جزییات بیشتر


800,000 ریال

وضعیت: موجود است.

درباره ی کتاب

در طول چند دهه ی گذشته، درون مایه های معنوی و تمدنی اسلام شمار زیادی از مردم جهان را به خود جذب کرده، و امروزه، این روند درست در زمانی که پیشرفت غرب زدگی دژ اسلام را مورد تهدید قرار داده، شتاب بیش تری به خود گرفته است. این وضعیت می طلبد که تعالیم اسلامی که از وحی قرآنی نشأت گرفته، مجددا اثبات و در قالب نوینی عرضه شود.

«اسلام و تنگناهای انسان متجدد» قدم فروتنانه ای است در راستای تحقق این مهم، در این کتاب نیز تلاش شده است تا مسائل اصلی فراروی انسان متجدد، هم در شرق و هم در غرب، مطرح شود و راه کارهایی برای استفاده از تعالیم سنت اسلامی در جهت گشودن تنگناهای انسان متجدد عرضه شود. بررسی موقعیت اسلام در ایران و در دنیای عرب از مباحث دیگری است که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

در نگارش فصول سیزده گانه ی کتاب، هم مسلمانان فرهیخته ی متجدد و هم اسلام پژوهان مغرب زمین، مخاطب آن فرض شده اند. علاوه بر این، کتاب حاضر می تواند برای پژوهشگران حوزه ی دین پژوهی تطبیقی  و گفتگوی ادیان و تمدن ها سودمند باشد. هرچند بسیاری از آثار نگارنده به موضوع اخیر می پردازد، ولی هیچ یک زمینه ی این گفتگو را به خوبی این کتاب فراهم نکرده است.

طبع نخست این اثر مورد استقبال همگان واقع شده، به گونه ای که تاکنون چندین طبع و ترجمه از آن صورت گرفته است. ترجمه ی فارسی کتاب که اینک در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد، بر مبنای ویرایش جدید آن صورت گرفته که در آن، همه ی فصل های طبع اولیه تجدید نظر شده، و علاوه بر روزآمد شدن مباحث آن، چند فصل بدان افزوده شده، به گونه ای که حجم آن به دو برابر افزایش یافته است.

هنوز نظری ارسال نشده است.

برای ارسال نظر باید عضو شوید.

سبد خرید  

(خالی)

کتاب های جدید

فعلا کتاب جدیدی وجود ندارد

کتاب های ویژه

هیچ کتاب ویژه ای موجود نیست

تبلیغات